BLOG – FBC

– prostor pro Vaše diskuze, fotky, poznatky a novinky

Dimitra !!!

18. 7. 2011

Loni se v útulku objevila tato fenka, podle tetování se zjistilo, že se jedná o Dimitru Santa Catarina, tehdy skoro 6ti letou, v útulku vypadala takto:

Když se zjistilo, že se jedná o filu s PP, tak se jí ujala paní Tereza Chlumová, předpokládala totiž, že jí uchovní a odchová na ní štěňata.  Jenže, fenka měla zanícené lůžko drápu, který nová majitelka začala léčit, ale problém s kolením vazem způsoboval výrazné kulhání, proto nebyla uchovněna. Nové majitelce bylo doporučeno, aby koleno nechala vyšetřit a popřípadě odoperovat vazy, což je celkem finančně náročnější. Bohužel ale paní Chlumovákdyž zjistila, že fenu neuchovní, nedoléčila ani zánět drápového lůžka a fenu „odložila“ do kotce. V současné době Dimitra žije v těchto podmínkách:       

Fena je vystresovaná z toho, že je nejen zavřená v prostoru cca 1x1m, ale i proto, že nemá trvalý kontakt s člověkem a především že jí nová panička zradila. Současný stav fenky je takový, že původně malý zánět je nyní již zcela zčernalý celý prst, nedostatek čisté vody na pití a to i ve dnech, kdy jsou vysoké teploty, nárazové krmení masem, o kterém se nedá mluvit jako o čerstvém, neboť je „uskladněno“ takto:   

A takto vypadá samotná fenka:    Ne

Pokud by se našel někdo, kdo by byl ochoten se této fence věnovat, musí počítat s tím, že je silně nedůvěřivá, potřebuje nutně léčbu a zkušeného pejskaře, který se bude Dimitře na plno věnovat.

———————————————————————————–

A při tom to jde!

Tento pejsek, Jeremi, zkončil také v útulku, je s PP, ale ze zdravotních důvodů se také nehodí do chovu, ale ten měl štěstí       Tohle napsala jeho nová majitelka: „je u nás opravdu spokojený a šťastný. Je to náš mazel ale hlídá. Má už svůj svět nikdy není zavřený a všechno má pro sebe. Manžel ho chodil koupat do řeky a jednou přijel bratr a že ho vezmou jeho autem, no to nechtěl, asi měl strach, aby ho zase někam neodvezli jinam. Těší mě, že si tak rychle na nás zvykl. Je to zlatíčko. S pozdravem Martina Čechová“ 
Tak jak vidíte, také to jde a pes i noví páníčci jsou šťastní Ano

Komentáře: 2 k příspěvku “Dimitra !!!”

  1. Co k tomu dodat.Není uchovněná,je pro chovatelku na obtíž.Sakra,já mám skoro půl smečky nechovné,DKK,stáří,komplikovaný porod..,co s tím dělat,že bych se opičila? Tůdle,jsou to členové rodiny,oni za to nemůžou.Ona,jak se chová k file,tak se chová k lidem.Byla mojí dlouholetou kamarádkou,už ale vím,že se jen přetvařovala,za zády pomlouvala,to není z mé hlavy.BYLA kamarádkou,která mě teď obrala,protelefonovela za 2,5 měsíce s pokutama z mého telefonu,který jsem jí pujčila,neb tu plakala,že jí přítel SEBRAL telefon,s pokutama skoro 6 tisíc,ty jsem musela před týdnem za ni zaplatit a jsem díky ní jsem na černé listině dlužníků.Telefon ani kartu mi nevrátila,o dluhu ví,ale proč by mi přeci něco,jako KAMARÁDCE vracela.No a tak se chová i k nepotřebným psům.Proč by jim dávala svou lásku,když už z nich nic nevyždíme,ne?
    Varníčková

  2. Stále si vyčítám,že jsem ji vlastně k té fence přivedla já,byla jsem s ní v tom útulku.Tam už si ji fenka vybrala,stále se k ní tulila,mě přehlížela,v autě ji už začala hlídat,že je to JEJÍ NOVÁ PANIČKA!!!! Na srazu,kde ji chtěla uchovnit,se k ní jen tiskla,zbožně na Terezu koukala,nikoho k ní nenechala přibléžit,To mazlení se Tereze moc nelíbilo,ona RADĚJI SAMOSTATNÉ psy,ale myslela si,že ji tam uchovní,dokonce se o to přela i s panem Václavíkem a paní Ohlídalovou.No a takhle to dopadlo.Když jsem se to dozvěděla,brečela jsem,neb skoro za to můžu já,když jsem se ji o té file zmínila.Měla by jiného,snad lepšího pána,bylo by jí snad líp i v tom útulku.

Odpovědět

Pro přidání komentáře musíte být přihlášen/a.