BLOG – FBC

– prostor pro Vaše diskuze, fotky, poznatky a novinky

Dimitra – adopce

31. 7. 2011


Demi se narodila, jako výborné štěně rodičům s PP, i ona měla mít před sebou zřejmě skvělou chovnou budoucnost, plnou ocenění a blesků fotoaparátů na výstavách. Bohužel se to všechno, ale nějak zvrtlo. Demi si utrhla vaz v koleni a majitelé asi neměli zájem investovat do operace a Demi byla odložena do útulku. Tam jí našla její další majitelka a vzala si jí k sobě. Demi nebylo možné kvůli vazu uchovnit. Dále měla chronický zánět prstu na zadní noze. Bohužel majitelka se dostala do těžké životní situace a již nebyla schopna Demi léčit.  Když jsem jí spatžila v reportáži Romany Proškové, zavřené v kotci a smutně zírající ven skrz mříže, hned jsem se s majitelkou spojila a požádala jí, aby se Demi vzdala. Majitelka si byla své situace vědoma a souhlasila. Demi se přepsala na naše psí středisko a začal se řešit její převoz a léčba. Demi byla odvezena do dočasné péče, kotec nám poskytlo občanské sdružení Místo Nová Paka, kde se i ochotně tzv. Tety střídají v péči o Demi. Demi dostala svůj kotec s matrací a velkou boudou, kde se okamžitě blaženě rozvalila a začala likvidovat hračku, kterou šlohla po cestě ke kotci… v miskách našla čerstvou vodu i kvalitní krmivo. Člověk by si řekl super… je zachráněna…
Kdo zná molese zná i pravidlo, že nesnesou samotu. Demi je příklad stonásobný…okamžitě se začala fixovat na všechny lidi, kteří se kolem ní pohybují, její láska je úžasná… dotyk mokrého, čumáčku,  štulec pacinkou do tváře, nohy, ruky… Když Deminka čekala v ordinaci na operaci prstu a kolem byla spousta tetiček a TV štábu…Demi nevěděla kam dřív pro pohlazení a moc si to úživala
Po úspěšné operaci se stav Demi lepší, ovšem né ten duševní Demi strádá a žalostně v kotci naříká, chce nového pána, někoho kdo ji již neodloží a bude jí milovat, tak jako miluje ona z celého svého molosího srdce.
Demi se narodila 29.4.2006, je to fenka s PP ( otec Jaguar da Boa Sorte, matka Askia Rey de Pleseno). Dobře snese pejsky, fenky nutno ozkoušet, zda snese i ostatní zvířátka netušíme, neměla nikdy možnost je poznat. Má základní výcvik. Majitelka měla malou dcerku, ke které se Demi chovala přívětivě, ale nebrala bych to jako pravidlo a byla v přítomnosti dětí opatrná. Demi byla naučená na chov z kotce, ale tohle teď rozhodně nechcem, hledáme ideální majitele, kteří mají dům se zahrádou, kde by mohla Demi trávit čas a dům, kde by bylo místo pro pelíšek. Je třeba vzít v potaz věk Demi a zdravotní stav. Demi má silnou artrózu na zadní noze, kde byl i amputován jeden prst. Demi chodí pohodlně sama, sama i nastoupí do auta a jízdu v něm mimochodem miluje, ale potíže by jí dělá rychlý běh. Demi je krátce po operaci a čekáme ještě na vyjádření, zda je možné operovat kloub a vaz na zadní noze, nebo zda je poškození nevratné. Pokud by operace Demi pomohla pokusíme se jí uhradit a Demi pomoci ke kvalitnějšímu životu.
Jinak je zdravotní stav Demi výborný a nevypadá ani na věk 6 let.
Víte měla jsem možnost poznat velké srdce molose a většího není… tolik lásky jako od něj jsem v životě snad od člověka nepoznala… byla jsem překvapana moudrostí molosů a inteligencí. Nebyla jsem překvapena kupou modřin – modřin lásky, které jsem schytala… pochopila jsem, že kdyby molos mohl, láskou Vás rozmačká, obětuje se pro Vás a dá Vám vše. Taková je i Demi plná lásky. Bohužel jí nemá komu dát, její srdce trpí a my tetičky z OS Místa jen bezmocně posloucháme každou noc nářek téhle molosí dámy, každá den se díváme na smutek v molosích očích a já se jen děsím dne, kdy to velké molosí srdce pukne žalem, protože nemělo koho milovat a odejde jedna velká psí osobnost.

Prosím kdo máte zájem poskytnout Demi domov prosím volejte na 724 803 265. 
Prosím volat ne sms !
Nebo nás kontaktujte na emailu Canis1982@seznam.cz
Adopce Demi je bezplatná.

Odpovědět

Pro přidání komentáře musíte být přihlášen/a.