BLOG – FBC

– prostor pro Vaše diskuze, fotky, poznatky a novinky

Ahojky všichni

28. 3. 2012

Touto cestou bych chtěla veřejně poděkovat manželům Doležalovým.

Náš Casius má vybočené přední  tlapky.Vzhledem k tomu  že jsem úpný nováček a FB vlastním poprve, jsem si nevěděla rady co s tím.Manželé Doležalovi mě doporučili učinit patřičné kroky které  mě vysvětlí tento problém.Věnovali nám svuj čas a vše s námi probrali.Poradily  veterináře a byli přítomni u vyšetření.Jsem velice ráda za to že se v Klubu najdou lidé kteří rádi poradí a pomohou a to i přes to že Casius není jejich odchov.Před časem se na blogu diskutovalo  že se někteří členové věnují jiným věcem než by měli. Nevím čemu se tedy věnuje ten zbytek? Zaplať pánu bohu že aspoň někdo má zájem o nováčky, jejich dotazy a problémy.

Proto touto cestou moc děkuji manželům Doležalovým za jejich čas a zkušenosti které nám ochotně předali.

Kateřina Frydrychová.


Komentáře: 6 k příspěvku “Ahojky všichni”

 1. Nestačím se divit, paní Frydrychová asi jaksi pozapoměla na to, že jsem jí už v Kalné říkala co má se psem dělat a co mu dávat. Nezávisle na mě stejné informace dostala i od Dany Černé v témže místě. Následně jsem jí vše zopakovala ještě v Praze v listopadu na výstavě. Předpokládám, že vše zapře, neboť pokud má nějaký pes problém neřeším to s majiteli „před nastoupenou jednotkou“ svědků nybrž individuálně, protože vím, že nikomu není příjemné, aby slyšel o svém svěřenci, že není něco OK.
  Jen doufám, že ten skvělý veterinář, ke kterému byla doporučena není ten samý, co manželům Doležalovým radil s odchovem jejich prvního vrhu.
  Hana Vaněčková, poradce chovu.

 2. Dobrý de pí.Vaněčková nechci snižovat vaše kvality a ani zapírat že jste mě nedali žádné rady ale…..Bohužel nemám na to abych si okolo baráku nechala navozit štěrk jak mě bylo doporučeno pí.Černou. Ostatní jsem dodržela i rady Martina Filipa.Našemu Casíkovi to ale nepomohlo a naopak se stav zhoršil.Nikdo vás nenutí abyste individuální problémy řešila před všemi!Pokud si dobře pamatuji na výstavě v Brně jste se mě zeptala proč jsme dostali VD4 odpověď byla za nohy.Vaše reakce „pokrčení raneny“ tím naše komunikace zkončila.Proto jsem hledala pomoc i jinde.Byla mě nabídnuta od manželů Doležalových a i náš chovatel s tím souhlasil.Hledala jsem příčínu problému.Myslím že návštěva veterináře a udělání RTG bylo to poslední co jsem mohla udělat abych se dozvěděla více.Musím s politováním konstatovat že vaše rady a diagnóza byly mylné.Nevím a nechápu proč napadáte Doležalovi.Musím se ale přiznat že váš přístup k nováčkům mě spíše odradil než přesvědčil abych ve vás měla důvěru.Pokud máte osobní spory s jinými členy tak by to neměl odnášet klub.Toto chování mě přijde ve vaší pozici neprofesionální.Nestýdím se někomu poděkovat a hlavně jsem tak byla vychovaná.Pokud vás to urazilo je to bohužel jen váš problém.

  p.s.Nechápu hlavně důvod vaší reakce na můj příspěvek.
  Přeji pěkný den.
  Kateřina Frydrychová.

 3. Zdravím Vás, zajímalo by mě jak se mohl zhoršil stav po přechodu na nižší obsah bílkovin v potravě a podávání kvalitní kloubní výživy. Obecně chůze po nerovném terénu nutí psy ke správnému pokládání tlap při chůzi, protože podklad mu nedovolí si ulevovat vybočováním. Také jsem Vám doporučovala dva velice dobré orthopedy, jednoho na Kladně a druhého v Praze, tak by mě zajímalo, jestli jste problém konzultovala s některým z nich. Také jsem Vás nejen já upozorňovala, že problém Casia se nevyřeší za pár týdnů, ale že to bude trvat několik měsíců.
  To že jsem se Vám v Brně nevěnovala je celkem jednoduché, byla jste v kruhu a speciálně pan Václavím nemá rád, když se vystavovatelé vybavují s přihlížejícími, ale kdyby jse měla sama chuť si o tom pohovařit, mohla jste za námi klidně přijít.
  Hana Vaněčková, poradce chovu.

 4. Dobrý den paní Frydrychová,
  většinou rád poradí chovatel, který má za léta tvrdě nabyté zkušenosti a myslím, že už v Kalné jsem Vám říkala, příčinu problému vybočených tlapek u Vašeho psa Casiuse. Byl u toho i Martin Filip. Měli jsme pěkně dlouhou debatu o problému v růstu velkých plemen. Ve věku, kdy se začal řešit problém s tlapkama u Vašeho pejsana, byl nejrychlejší růst pejsana téměř u konce, takže se těžko napravuje vybočení tlapek. Nevhodná strava v době rychlého růstu dělá své. Kroky k nápravě které jsem Vám řekla v Kalné měly příjít o hodně dříve, ale to jste bohužel ještě nevěděla, že vybočené tlapy jsou dost vážný růstový problém a že musí člověk hledat příčinu v nevhodném krmení. Jestli jste byla ve spojení s chovately Casiuse a viděli ho již dříve ve štěněcím věku, měli Vám také již dříve vysvětlit jak vážný problém může vybočení tlapek být a jak těžko se napravuje.
  Píšete, že jste byla s problémem tlapek ( spěnek) u veterináře. Zajímalo by mě co Vám poradil ? Jestli je možná náprava atd…
  A teď mimo toto téma… Kdo bude z Vás lidiček v Kolíně? Budete mít čas na pokec po výstavě a nebo se zase všichni rozprchnete po posuzování pejsanů směrem k domovům? Chtěla jsem s Vámi všemi „staršími“ filaři nutně něco probrat.

 5. Dobrý den, jak už jsem dříve uváděla po vašich radách jsem se snažila dodržet vše a Casius dle mého dostával to co měl. Vím že jste my říkaly že musíme snížit přísun bílkovin a to jsem také dodržela.Dle rad mého chovatele jsme pořídily i kloubní výživu. Vím že vyřešení problému mělo trvat déle.Casovi bylo v Kalné 9.měsíců k dnešnímu dni mu je 14.měsísů a dle mého názoru 5.měsíců je už dostatečná doba na posouzení stavu (lepší,horší).Návštěva veterináře osvětlila problém.Ve stravě to prý není protože by deformace byla i na jiných mýstech a né tam kde je jinak má vše tak jak má mít.Léčbu zatím nenasadil ještě to konzultuje.
  Přeji pěkný den.
  Kateřina Frydrychová.

 6. Ještě jednou, nechci snižovat odborné znalosti pana Filipa, ale chci se zeptat, jakou kloubní výživu jste podávala. Doporučovala jsem Vám Aptus APTO-FLEX, protože mám tento preparát vyzkoušený a ověřené výborné účinky i u našich seniorů. Nakonec uvidíte sama v Kolíně jak běhá 10ti letá fena, které toto podávám už rok. Také jsem Vám doporučovala specialisty orthopedy, kteří mají podstatně větší zkušenosti než běžní veterináři. Já osobně mám svou veterinářku, ale pokud má pes problém, jdu vždy za specialistou, který se tím oním problémem zabývá. Také nepůjdete místo do porodnice třeba na urologii Úsměv
  Hana Vaněčková, poradce chovu.

Odpovědět

Pro přidání komentáře musíte být přihlášen/a.