BLOG – FBC

– prostor pro Vaše diskuze, fotky, poznatky a novinky

Otevřený dopis – rezignace

17. 11. 2012

Vážení členové FBC.

Tímto otevřeným dopisem bych chtěla všem členům klubu oznámit svou rezignaci na místo předsedy klubu FBC.

Nechci zde podrobně rozepisovat, jaké kroky mě k tomuto rozhodnutí vedly. Jsou to osobní důvody a samotná situace v klubu. Všichni dobře víte, jaká atmosféra již rok v klubu panuje. Klub se rozdělil na tábory, které mezi sebou bojují a řeší si spíše osobní záležitosti. Mrzí mě, že v klubu plném dospělých lidí, mnohdy i vysokoškolsky vzdělaných, není možné se lidsky a bez hádek domluvit, tak aby veškerá jednání vedla ku prospěchu plemene.

V klubu se dnes doslova bojuje o to vyštvat jednu nebo druhou stranu. Umlátit se argumenty, předvést co nejlepší právní znalosti a kličky. Přitom tento klub, pokud se nepletu, vznikl jako zájmový klub plný nadšenců, kteří se rozhodli chovat toto krásné plemeno, zušlechťovat ho, dělat vše k jeho prospěchu. Scházeli se na klubových akcích, kde panovala přátelská atmosféra. Bohužel tohle vše je již nyní dávnou minulostí, a pokud se někteří lidé nedokáží domluvit, tak se obávám, že ta příjemná atmosféra se do klubu již nikdy nevrátí.

Moje stanovisko je tedy takové, již nadále nechci být uprostřed těchto táborů, rozhodovat čí argument je lepší a pravdivější. Nemám čas ani sílu ověřovat různá nařknutí zda jsou či nejsou pravdivá, nemám čas dopisovat si kvůli těmto hádkám s právníky, veterináři, kynologickou jednotou nebo unií. Tento čas raději budu věnovat svým nejbližším, svým dvěma filám a svému zaměstnání.

Měli bychom tedy všichni spíše najít společnou řeč, vykašlat se na osobní averzi a klub zase postavit na nohy, protože jsou tu lidé, kteří právě na zánik klubu čekají.

S pozdravem Mgr. Klára Filipová

Komentáře: 1 k příspěvku “Otevřený dopis – rezignace”

  1. Členská schůze se na dnešním zasedání usnesla, že takto podaná rezignace a v takto nedostatečném termínu nemůže být přijata. Je nutné svolat novou Členskou schůzi na které bude v programu zanesena i volba předsedy. Členská schůze zároveň dnešního dne odsouhlasila nové stanovy Klubu, které vešly v platnost dnešního dne na základě hlasování Členské schůze a podle kterých bude i další schůze svolána.
    Tudíž Klub má až do nové schůze platného stávajícího předsedu.
    Rezignaci je nutné podat doporučeným dopisem na adresu Klubu a v dostatečném termínu před dalším svoláním Členské schůze.
    Hana Vaněčková, poradce chovu

Odpovědět

Pro přidání komentáře musíte být přihlášen/a.