BLOG – FBC

– prostor pro Vaše diskuze, fotky, poznatky a novinky

02.12.2017 Členská schůze

Dne 2.12.2017 odpoledne jsme uskutečnili klubovou schůzi, tentokrát v hotelu Slovanka v Kladně-Stochově. V salonku sice nebylo nejtepleji, alespoň podle zimomřivějších členů, ale profesionální pohostinství přišlo vhod.
Následují podstatné body, které jsme probrali.
Stav klubových financí je dobrý, podrobná bilance je ve Zpravodaji.
Naše pokladní Pavla Trsková by s ohledem na pracovní vytížení ráda předala svoji funkci někomu jinému. Nenašli jsme však nikoho, kdo by ji byl schopen a ochoten nahradit. Poprosili jsme ji proto, aby ve své práci pro klub pokračovala.
Seznámili jsme se s delegací rozhodčích na naše výstavy. Na klubovou (KV) jsme na pozvali p. Anatoli Žuka z Běloruska a na speciálku p. Alexandra Bacci z Brazílie. Pana Žuka jsme u nás ještě neměli, ale jde o erudovaného posuzovatele a doufám že nás nezklame. Pan Bacci u nás už před lety posuzoval a lepšího rozhodčího pro Filu jde myslím těžko najít. Chod výstav si tentokrát budeme muset zajistit vlastními silami. Vedení kruhu přislíbila paní Petříková, o zapisování požádme pana Hrkala a u vstupu pomůže paní Šestáková. Sponzoring nám opět přislíbil pan Mohelský a manželé Šestákovi.
Situace ohledně zmatečného překladu standardu se prozatím nikam neposunula a budeme v tomoto smyslu urgovat ČMKU.
Dalším důležitým tématem byla hrozba, že hotovostní platby za štěňata budou podléhat EET. Z pohledu úředníků je odchov štěňat soustavnou činností, i když se uskuteční jednou za několik let (prověří Ing. Strejčková). Je možné se sice dotázat Finančního úřadu, zda se na vás EET vztahuje, ale stanovisko je nezávazné a může se kdykoli změnit. Tím, že Ústavní soud prozatím zrušil zavedení třetí a čtvrté fáze EET, se vše jen odkládá. Díky tomu však máme o trochu víc času na to, abychom se proti tomu prostřednictvím ČMKU protestovali. Důležité je, abychom z EET vypadli ze zákonných důvodů a nezáviseli na vůli FÚ.
Účast na schůzi byla ještě slabší než v minulých letech. Klubové schůze jsou tu proto, abychom se pokud možno všichni sešli a probrali věci důležité i méně důležité, vážně i s humorem. To je možné jen v osobním kontaktu a žádné sociální sítě to nikdy nenahradí. Tím víc jsem vděčný těm, kdo přijeli, nehledě na „objektivní potíže“, jak se kdysi říkalo. A Vy, kteří jste nepřijeli, zkuste si prosím udělat čas aspoň příště, budeme se všichni těšit.

Ing. Martin Vaněček, předseda Klubu